Ciepłe czapki z alpaki i ich podstawowe cechy

Ciepłe czapki z alpaki i ich podstawowe cechy

Czas nabyć ciepłe czapki z alpaki

Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy, na drzewach coraz więcej żółtych liści. a pogoda częściej przygnębia chmurami niż cieszy słońcem. Odświeżając garderobę okazuje się, że nasze ulubione czapki na zimę albo wyszły z mody, albo same zbrzydły nam w oczach, a kolory wyblakły. Pierwsza myśl w takich momentach? Czas na zakupy. Tym razem jednak zdecydujmy się na coś nowego, lepszego. Idziemy do sklepu odzieżowego, gdzie ilość ubrań i wzorów przytłacza. Z każdej strony jesteśmy zasypywani ofertami najlepszej jakości materiałów. W takim momencie warto poświęcić większą uwagę produktom wykonanym z wełny alpak. Ciepłe czapki z alpaki wykonane z charakterystycznego surowca pozyskiwanego od tych uroczych zwierząt od razu przykuwają uwagę.

Huacaya i suri

Alpaki są zwierzętami pochodzącymi z Ameryki Południowej. Udomowiono je około 9 tys. lat temu na ziemiach Argentyny, Chile, Peru i Boliwii przez wzgląd na ich delikatną wełnę.
Przeważającą populację alpak (około 90%) stanowi rasa huacaya, której cechą charakterystyczną jest gęste runo i mocno karbowane włosie, rosnące prostopadle do skóry. Natomiast luźne runo alpak rasy suri układa się w długie, zakręcone kosmyki i posiada lekki połysk. Huacaya strzyże się raz do roku, a suri maksymalnie raz na dwa lata.
Mimo, że wspominamy głównie czapki zimowe, wełna alpak używana jest również do produkcji kominów, szalików i całych kompletów, zarówno damskich jak i męskich.

Naturalne i farbowane

Gdy wybór materiału mamy już za sobą, nadchodzi pora na przebieranie w odcieniach, jakie oferują nam te fantastyczne zwierzęta. Włókno alpak zalicza się do grupy włókien specjalnych ze względu na ograniczoną produkcję. Naturalnie występuje w dwudziestu dwóch kolorach. Od białego przez szerokie spektrum beżów, brązów i szarości na czarnym jak węgiel kończąc. Istnieje również możliwość farbowania. Nawet po takim zabiegu materiał zachowuje połysk. Co ważniejsze, wykazano że wełna alpak jest dużo mocniejsza i lepiej trzyma ciepło niż popularne w Europie włókna owcze, których zawartość lanoliny może wywołać reakcje alergiczne.
Taka ilość zalet zwiastuje świetlaną przyszłość dla produktów wykonanych dzięki alpakom. Nawet największa hurtownia czapek zimowych coraz częściej uwzględnia to tworzywo w swoich wyrobach. Dzięki temu możemy cieszyć się wysoką jakością i stylowym ubiorem.