Wybieramy odpowiednie czapki zimowe
Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto się do niej dobrze przygotować, tak aby spędzić ten czas komfortowo i bez przeziębień. Nie obejdzie się wtedy bez ciepłych rękawiczek, ale podstawę dodatków na mrozy zdecydowanie pełnią czapki zimowe. Jaką czapkę wybrać, aby było nam w niej ciepło i wygodnie?
Oddychająca bawełna
Bardzo ważną kwestią w wyborze czapki na zimę jest oczywiście nasza estetyka. Warto więc wybrać model, który spełni nasze preferencje i będzie pasował do reszty naszej garderoby. Jednak drugą, równie istotną sprawą jest materiał, z którego jest wykonana. Dlatego należy zwrócić na to uwagę podczas zakupów. Zimą bardzo dobrze sprawdzi się na przykład bawełna. Jest to naturalny, oddychający materiał. Zapewni to naszej skórze maksymalny komfort, nie wywołując żadnych reakcji alergicznych. Bawełna, w przeciwieństwie do sztucznych materiałów, nie elektryzuje włosów, dla których także zima jest wymagającym czasem.
Ciepła wełna
Ostatnio znowu wracają do łask zimowe czapki z wełny. Nie ma w tym nic dziwnego, to również naturalny materiał, który świetnie się sprawdzi u osób, które szybko marzną. Wełna bowiem ma właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu zatrzymuje ciepło. Jednak decydując się na czapkę wełnianą, warto wybrać taką o grubym splocie i odpowiednim rozmiarze. W za małej nasza skóra nie będzie mogła oddychać, co znowu może źle wpłynąć na stan jej, a także włosów, które ulec mogą wtedy mechanicznemu uszkodzeniu.
Miękkie czapki zimowe z alpaki
Zimą dobrym wyborem mogą się również okazać czapki z alpaki. Jest to bardzo miękki, hipoalergiczny i miły w dotyku materiał, który spełni wymagania nawet najbardziej delikatnej skóry głowy. Mimo tego włóczka z alpaki należy do bardzo wytrzymałych materiałów, dlatego wykonana z niej czapka będzie ci służyć przez wiele lat.
Wybór materiału, z którego wykonana jest czapka zimowa to bardzo istotna kwestia. Chociaż ta ze sztucznych surowców będzie nieco tańsza, lepiej jest zainwestować w czapkę z naturalnego materiału. Jest on trwalszy i bardziej przyjazny naszej skórze głowy i włosom.